11

Grāmatas autors: Džons K. Bogls

Šī grāmata ir devusi zināšanas miljoniem investoru visā pasaulē.

Grāmata iepazīstina ar ieguldījumu veikšanas niansēm un indeksiem piesaistītas jeb pasīvās investēšanas stratēģiju, kas ieguldītājiem nodrošina būtiski mazākas izmaksas un labākus rezultātus ilgtermiņā.

Grāmata pasaulē guvusi atzinību ar tās praktisko un plašam lasītāju lokam interesanto skatījumu uz akciju tirgiem.

23.95€

Grāmatas piegāde tiek nodrošināta bez papildus maksas. Piegādes laiks apmēram 5 dienas. 

Grāmatas izdevums latviešu valodā ir tapis sadarbībā ar Investoru klubs un INDEXO. No angļu valodas tulkojis Jānis Šķupelis.

Grāmatas autors Dž. K. Bogls (1929 – 2019) ir daudzu grāmatu autors un savu autoritāti investīciju pasaulē viņš ieguva kā Vanguard Group dibinātājs un vadītājs. Dž. K. Bogls iemantoja atzinību kā pasīvās investēšanas jeb indeksu pieejas aizstāvis. Dž. K. Bogla investīciju filosofija balstījās uz ilgtermiņa redzējumu un pārdomātu ieguldīšanu pretēji īstermiņa spekulācijām.

“Pasīvā ieguldīšana, balstoties uz indeksiem, ir lieliska iespēja aizvien plašākam cilvēku lokam kļūt par investoriem un baudīt vienu no pasaules brīnumiem – salikto procentu spēku. Zemas izmaksas, plaša diversifikācija, mazs laika patēriņš – tie visi ir ieguvumi, ko apgūstot pasīvās ieguldīšanas principus, kurus plaši izklāsta Dž. Bogls, var baudīt ikviens” uzsver Kaspars Peisenieks, Investoru Kluba izpilddirektors.

Izdevējs: Äripäev
Izdošanas gads: 2023
Iesējuma veids: Cietie vāki
Lappušu skaits: 336
Izmērs: 18.5cm x 12.7cm x 2.9cm
Svars (kg): 0.3800
Valoda: Latviešu valoda

image

Author: Bendžamins Greiems

Ja zinātnes pasaulē par vienu no visietekmīgākajiem cilvēkiem tiek uzskatīts Īzaks Ņūtons ar saviem gravitācijas un kustības likumiem, tad finanšu un ieguldījumu pasaulē kaut kas līdzīgs droši vien būs Bendžamins Greiems ar savu grāmatu “Saprātīgais investors”.

Greiems bieži vien tiek dēvēts par tā saucamās vērtības investēšanas tētiņu. Šajā jomā šī grāmata ir absolūti obligātā lasāmviela, lai gan arī jebkurš cits tajā var atrast noderīgas atziņas.

Greiems, nosakot vērtspapīriem pamatā esošo vērtību, no investīcijām paredz pelnīšanu pie sa-mazināta riska. Galvenokārt viņa “drošības rezerves” izveidošana paredz visai dzelžainu stratēģiju: nepārmaksāt!

27.90€

Grāmatas piegāde tiek nodrošināta bez papildus maksas. Piegādes laiks apmēram 5 dienas. 

Šis ir grāmatas pārskatītais izdevums. No angļu valodas latviešu valodā tulkojusi Dārta Spridzāne.

Slavenā investora un finanšu analītiķa Bendžamina Greiema (1894-1976) grāmata ir pasaules bestsellers ar daudziem atkārtotiem izdevumiem, kas kalpo kā unikāls ceļvedis investīciju stratēģijas veidošanai.

Viena no centrālajām Greimena domām šajā grāmatā ir aicinājums investoriem pašiem būt situācijas noteicējiem, piedāvājot konkrētu rāmi, kā to darīt. Ja investors saprot, kas par kādu cenu ir viņa ieguldījumu portfelī, viņam ir cerība savākt arī savu emocionālo pusi. Greiems spriež, ka īsts investors gandrīz nekad nav “spiests” pārdot savas akcijas. Visā citā laikā viņš var atļauties brīvi ignorēt aktuālās cenu izmaiņas. Attiecīgi uz šo mērķi var palīdzēt iet šī grāmata.

B. Greiems norāda, ka tirgus ir svārsts, kas mūžīgi mainās no nepamatota optimisma, kas padara akcijas pārāk dārgas, uz nepamatotu pesimismu, kas jau tās padara pārāk lētas. Saprātīgais investors savukārt ir reālists, kurš pārdod optimistiem un pērk no pesimistiem.
Pasaules veiksmīgākais investors Vorens Bafets, kurš pie Greiema mācījās un strādāja, saka, ka šī neapšaubāmi ir labākā grāmata par investīcijām, kāda jebkad sarakstīta. “Lai veiksmīgi investētu mūža garumā, nav nepieciešams stratosfērisks IQ, īpaša biznesa izpratne vai slēpta informācija. Ir nepieciešama stabila intelektuālā sistēma lēmumu pieņemšanai un spēja neļaut emocijām šo sis-tēmu sagraut. Pareizo sistēmu precīzi un skaidri nosaka šī grāmata. Savukārt jums ir jānodrošina emocionālā disciplīna,” saka Bafets.

Viņš piebilst – jo muļķīgāka ir tirgus uzvedība, jo labākas iespējas rodas uzņēmīgajam investoram. Ievērojiet Greiemam padomus un jūs gūsiet labumu no šīm neprātībām, nevis piedalīsieties tajās!

Izdevējs: Äripäev
Izdošanas gads: 2024
Iesējuma veids: Mīkstos vākos
Lappušu skaits: 560
Izmērs: 148×210 mm
Svars (kg): 630g
Valoda: Latviešu valoda

E-pasts: [email protected]

Tālrunis: +371 22 324 934

Aitäh, et esitasid oma töö

Kutsu agent appi!

Millise teenuse osaga saame aidata?
Kuidas Sinuga ühendust saada?
Soovid oma ideed täpsustada?